Dovolená a Itálie?

2. březen 2012 | 23.40 |

Itálie je velice rozmanitá země. Najdeme zde vše, co potřebujeme, jak pro zimní tak letní dovolenou. Myslím si, že není moc lidí z České republiky, kteří by ještě Itálii nenavštívili.

Dovolená v Itálii je pro většinu Čechů už tradice. Rádi se sem všichni vracejí a vůbec se není čemu divit. V létě zde bývá krásné teplo. V zimě se většina sjíždí na sever, kde jsou ideální podmínky pro zimní sporty, protože sem zasahují Alpy. Podle mého názoru sem jezdí turisté opravdu celoročně. Někdo v létě, někdo v zimě a i na podzim a na jaře. Díky tomu, že zde sídlí papež, sem určitě jezdí i mnoho věřících.

Myslím si, že se sem lidé často vracejí právě proto, že Itálie má stále co nabídnout a nikdy za celou dovolenou nemůžete stihnout vše, co chcete vidět. Třeba jenom v Římě je tolik památek, které nestihnete obejít všechny ani za dva dny, pokud se k tomu přičtou i ty, co jsou ve Vatikánu. A to nepočítám Benátky, kde každý alespoň trochu romanticky založený člověk se chce projet na gondole.

Itálie určitě patří mezi země, které stojí za to navštívit. Každému se tu určitě zalíbí a domnívám se, že se sem i vrátí.

Zpět na hlavní stranu blogu